تجهیزات کنترل

سیستم کنترل یا سامانه کنترل به مجموعهٔ ابزار و تمهیداتی اطلاق می‌شود که به منظور کنترل نمودن و تحت مدیریت قرار دادن رفتار فرایند ها و سیستم ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. جهت کنترل پرده های برقی روش های متعددی وجود دارد ، از جمله استفاده از ریموت کنترل ها ،کنترل از طریق ماژول wifi ،کنترل از طریق خانه های هوشمند و کنترل توسط برد های کنترلی که هر کدام دارای ویژگی های خاصی می باشد .

ریموت کنترل

یکی از معمول ترین روش ها جهت کنترل پرده های برقی استفاده از ریموت کنترل ها می باشد . ریموت کنترل ها در انواع مختلف از ۱ کانال تا ۹۹ کانال با فرکانس های مختلف تولید می شوند. تعداد کانال های ریموت کنترل نشان دهنده کنترل تعداد موتور پرده برقی می باشد. برای مثال توسط یک ریموت ۹ کاناله می توان از ۱ تا ۹ موتور پرده برقی را به صورت جداگانه و همزمان کنترل کرد .

کنترل از طریق ماژول wifi

یکی دیگر از راههای کنترل پرده های برقی استفاده از ماژول های وای فای هست. این ماژول از طریق کانکتورهای زیر موتور به موتور متصل میشود و با نصب برنامه مورد نظر بر روی گوشی خود میتوانید پردهای خود را به صورت آنلاین کنترل کنید و همچنین با زماندهی پرده ها، پرده های خود را به صورت هوشمند در زمان های مشخص باز یا بسته کنید .

خانه های هوشمند

روش دیگر در کنترل پرده های برقی متصل کردن این موتور ها به خانه های هوشمند (BMS) می باشد که می توان توسط کلید های هوشمند و یا موبایل پرده ها رو کنترل کرد ، البته لازم به ذکر هست که موتور پرده برقی باید دارای قابلیت اتصال به خانه های هوشمند باشد .

پنل های الکترونیکی

و اما روش بعدی در کنترل پرده های برقی استفاده از پنل های الکترونیکی می باشد که با اتصال به موتور پرده برقی می توان این موتورها رو کنترل کرد .
پنل های الکترونیکی دارای مزایای متعددی از جمله قابلیت زمان دهی جهت باز و بسته شدن پرده ها ، قابلیت اتصال سنسور دما و نور جهت کاهش مصرف انرژی و قابلیت کنترل از راه دور را فراهم می کند.
با استفاده از پنل های هوشمند و همچنین متصل کردن موتور های پرده برقی به خانه های هوشمند میتوان با زماندهی و یا قرار دادن سنسور جهت باز و بسته شدن پرده ها ، حتی در زمان حضور نداشتن در خانه باعث ایجاد امنیت و همچنین کاهش مصرف انرژی در منزل شد .
قبل
بعد

مطالب مرتبط