پرده برقی آسناتک

ریموت و تجهیزات کنترل

انواع تجهیزات کنترل پرده برقی

تجهیزات کنترل یا سیستم کنترل به مجموعهٔ ابزار و تمهیداتی اطلاق می‌شود که به منظور کنترل نمودن و تحت مدیریت قرار دادن رفتار فرایند ها و سیستم ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جهت کنترل پرده های برقی روش های متعددی وجود دارد ، از جمله استفاده از ریموت کنترل ها ،کنترل از طریق ماژول wifi ،کنترل از طریق خانه های هوشمند و کنترل توسط برد های کنترلی که هر کدام دارای ویژگی های خاصی می باشد .

ریموت کنترل

یکی از معمول ترین روش ها جهت کنترل پرده های برقی استفاده از ریموت کنترل ها می باشد .

ریموت کنترل ها در انواع مختلف از ۱ کانال تا ۹۹ کانال با فرکانس های مختلف تولید می شوند.
تعداد کانال های ریموت کنترل نشان دهنده کنترل تعداد موتور پرده برقی می باشد.

برای مثال در سیستم کنترل توسط یک ریموت ۹ کاناله می توان از ۱ تا ۹ موتور پرده برقی را به صورت جداگانه و همزمان کنترل کرد .

تجهیزات کنترل
ریموت

کنترل از طریق ماژول wifi

یکی دیگر از راههای کنترل پرده های برقی استفاده از ماژول های وای فای هست.

در این سیستم کنترل ماژول از طریق کانکتورهای زیر موتور به موتور متصل میشود و با نصب برنامه مورد نظر بر روی گوشی خود میتوانید پردهای خود را به صورت آنلاین کنترل کنید و همچنین با زماندهی پرده ها، پرده های خود را به صورت هوشمند در زمان های مشخص باز یا بسته کنید.

کنترل از طریق wifi تلفن همراه
کنترل از طریق wifi

خانه های هوشمند

روش دیگر در کنترل پرده برقی متصل کردن این موتور ها به خانه های هوشمند (BMS) می باشد که می توان توسط کلید های هوشمند و یا موبایل پرده ها رو کنترل کرد ، البته لازم به ذکر هست که موتور پرده برقی باید دارای قابلیت اتصال به خانه های هوشمند باشد .

کلید دیواری هوشمند
تجهیزات کنترل،کلید دیواری هوشمند

پنل های الکترونیکی

و اما روش بعدی در سیستم کنترل پرده های برقی استفاده از پنل های الکترونیکی می باشد که با اتصال به موتور پرده برقی می توان این موتورها را کنترل کرد .
پنل های الکترونیکی دارای مزایای متعددی از جمله قابلیت زمان دهی جهت باز و بسته شدن پرده ها ، قابلیت اتصال سنسور دما و نور جهت کاهش مصرف انرژی و قابلیت کنترل از راه دور را فراهم می کند .

تجهیزات کنترل با استفاده از پنل های هوشمند و همچنین متصل کردن موتور های پرده برقی به خانه های هوشمند می توان با زماندهی و یا قرار دادن سنسور جهت باز و بسته شدن پرده ها ، حتی در زمان حضور نداشتن در خانه باعث ایجاد امنیت و همچنین کاهش مصرف انرژی در منزل شد.

تجهیزات کنترل،پنل های الکترونیکی
پنل های الکترونیکی

این سیستم ها برای انواع پرده های برقی بالا رو و کنار رو قابل استفاده می باشد.

نوشته شده در تاریخ شهریور ۱۷, ۱۳۹۸ توسط مدیر بلاگ

این مقاله مربوط به موضوعات زیر است:

برچسب‌ها:, , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *